وسایل کمپینگ

بهترین چادر کوهنوردی تک نفره + چادر کوهنوردی دو نفره

چادر‌کوهنوردی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین لوازم کوهنوردی کوهنوردان است. در برنامه‌های یک روزه و یا بیشتر، کوهنوردان مجبور‌هستند شب را در چادر بگذرانند. از این رو انتخاب و تشخیص انواع چادرهاي كوهنوردي مانند بهترین چادر کوهنوردی تک نفره یا چند نفره از اهمیت زیادی برخورد دار است. برای انتخاب بهترین چادر ممکن تا آخر این مقاله از سایت فروشگاه کوهنوردی کوه بیست با ما همراه باشید.

اهمیت کیفیت چادر کوهنوردی تک نفره

کیفیت چادرهاي كوهنوردي رابطه مستقیمی با میزان ‌و‌ نحوه کوهنوردی دارد. مثلا اگر قصد کوهنوردی حرفه‌ای در فصل سرما دارید، باید از چادر با کیفیتی استفاده کنید. این چادر باید قابلیت مقاومت در برابر سرما و بارندگی را داشته ‌باشد.

اهمیت  چادر کوهنوردی

بهترین مارک چادر کوهنوردی دو نفره و تک نفره

بطور کلی چون ورزش کوهنوردی حساسیت زیادی دارد پس باید از لوازم و وسایلی که استفاده می‌کنید، کیفیت بالایی داشته باشند. به همین علت است که بیشتر کوهنوردان از برندهای خارجی مانند north face ، ai one و… استقبال بیشتری می‌کنند. در این مقاله اطلاعات جذابی در خصوص انتخاب بهترین چادر کوهنوردی دو نفره  و  بهترین چادر کوهنوردی تک نفره  توسط سایت کوه‌بیست منتشرشده‌است.

انواع بهترین چادر کوهنوردی تک نفره

 قبل از خرید چادرهاي كوهنوردي مثلا ( go outdoors ) چه اتوماتیک و یا غیر اتوماتیک بهتر است با انواع آن اشنا شوید تا در انتخاب بهترین چادر دچار اشتباه نشوید.

ظرفیت بهترین چادر کوهنوردی تک نفره

چادرهاي كوهنوردي هم مثل چادر مسافرتي دارای ظرفیت مشخصی برای استفاده افراد است.

چادرهای کوهنوردی می‌توانند با ظرفیت یک‌نفره، دونفره و حتی برای افراد بیشتر طراحی شوند.

در طراحی هر برند از چادرهاي كوهنوردي جداگانه تصمیم‌گیری می‌شود در نتیجه ممکن است مثلا چادر یک‌نفره یک برند از برند دیگری بزرگ‌تر و یا حتی کوچک‌تر باشد.

پیشنهاد ما به شما برای خرید چادرکوهنوردی، چادری است که از ظرفیت شما یک نفر بیشتر باشد مثلا اگر دونفری به کوه می‌روید چادری با ظرفیت سه‌نفر بگیرید.

فصل‌مناسب برای چادرهاي كوهنوردي

چادرهای کوهنوردی با توجه به فصلی که قرار است مورد استفاده قراربگیرند، متفاوت هستند. معمولا چادرهای کوهنوردی در دو نوع، سه یا چهار فصله تولید می‌شوند.

چادرهای سه‌فصله

این چادرها برای استفاده در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز طراحی می‌شوند. البته بعضی از این چادرها برای سرمای متوسط هم کاربرد دارند.

چادرهای‌سه فصله با ارتفاع بیشتری طراحی می‌شوند و از جنس پارچه های نازک هستند.

در طراحی این چادرها از تور استفاده می‌کنند تا در هوای گرم قابلیت گردش هوا به داخل چادر مهیا شود.

چادرهای چهارفصله

این چادرها ارتفاع کمتری دارند و در برابر باد و برف مقاومت می‌کنند. این چادرها مناسب فصل زمستان هستند.تا اینجای مقاله انتخاب بهترین چادر کوهنوردی دو نفره و بهترین چادر کوهنوردی تک نفره با انواع چادرها آشنا شدید ، حالا نکاتی را که در هنگام خرید باید رعایت کنید، ذکر می‌کنیم:

نوع چادر را انتخاب کنید

 یعنی قبل از خرید باید مشخص کنید که این چادر در کدام فصل سال قرار است استفاده شود تا بتوانید چادر مناسب خود را انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به ‌شما این‌است که اگر برای صعود در زمستان برنامه‌ریزی انجام داده‌اید حتما چادر چهارفصله خریداری کنید اما اگر بدنبال چادری برای طبیعت گردی هستید، چادر سه‌فصله خریداری کنید.

نوع چادر

به ظرفیت چادر اهمیت زیادی بدهید

اگر به تنهایی قرار است کوهنوردی کنید برایتان چادر‌یک‌نفره یا دونفره کافی است. اما برای تعداد بیشتر حتما با سرپرست تیم صحبت کنید.

به وزن چادر توجه‌کنید

 وزن در خرید تمامی لوازم کوهنوردی از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا‌که شما باید مدت زمان زیادی وسایل را حمل کنید پس این موضوع بر روی مدت زمان صعود شما نیز تاثیر دارد.

در انتخاب چادر‌کوهنوردی توجه کنید که بهترین چادر باید در مقابل باد و برف مقاوم و همینطور بسیار سبک باشد.

سنجیدن حجم کف چادر

دیدن کفی چادر به شما دید سنجش ظرفیت چادر را می‌دهد. شما با بررسی مساحت و حجم کف چادر میتوانید میزان راحتی خود را در چادر بسنجید. برای تشخیص بهتر یک‌بار چادر را برپا کنید. برای برپایی چادر پیشنهاد می کنیم از مقاله نحوه چادر زدن در کوه و طبیعت کمک بگیرید.

رنگ رویه چادر

از رنگ‌های روشن‌ نور بیشتری وارد می‌شود. این موضوع باعث می‌شود وقتی که بخواهید مدت زمان زیادی در چادر بمانید، حس بهتری داشته‌بگیرید و تحمل فضای چادر برایتان راحت‌تر شود.

تحمل فضاهای روشن همیشه از فضای تاریک راحت‌تر است.

رنگ چادر کوهنوردی

تهویه هوای داخل چادر

اگر مدت زیادی در چادر استراحت کنید حتما متوجه بوی رطوبت می‌شوید رطوبت زیاد باعث یکنواخت بودن هوا می‌‌شود. بهتراست چادر با پنجره‌های توری امکان گردش هوا را فراهم کند.

این موضوع برای چادرهای سه‌فصله از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا در فصل گرما ما بیشتر به گردش هوا نیاز داریم.

جنس چادرکوهنوردی

 این نکته از مهم‌ترین نکات در انتخاب بهترین چادر کوهنوردی دو نفره  و بهترین چادر کوهنوردی تک نفره است. جنس چادر به جنس اسکلت و جنس پارچه مربوط می‌شود.

جنس اسکلت معمولا از فلز، چوب، فایبرگلاس، کانال‌بادی و فیبرکربن است و جنس بدن چادر را از پلی استر مقاوم در شرایط بارانی در نظر می‌گیرند.

مقاومت‌ چادردر مقابل بارندگی

میزان مقاومت چادرهای‌کوهنوردی با واحد PU سنجیده می‌شود یعنی یک چادر با PU برابر با 3000 می‌تواند در برابر 3000 میلی‌متر بارش مقاومت کند. هر چه این عدد بزرگ‌تر باشد یعنی مقاومت چادر در برابر بارندگی بیشتر است.

دسته‌بندی مقاومت بهترین چادر کوهنوردی تک نفره

چادرهای طبیعت‌گردی باید PU بین 2000تا 3000  داشته باشند و چادرهای مناسب کوهنوردی حرفه‌ای  PU بین 3000تا 4000 را باید دارا باشند.

مقاومت در برابر باد‌ و طوفان

میزان مقاومت چادر در برابر باد و طوفان به طراحی چادر و جنس آلیاژ اسکلت بکاررفته، بستگی دارد. چادرهایی که گنبدی شکل طراحی می‌شوند و اسکلت‌آن‌ها از جنس آلومینیوم و یا تیتانیوم هستند، مقاومت بالایی در برابر باد و طوفان دارند.

بصورت کلی هرچه چادر ارتفاع بیشتری داشته‌باشد، مقاومت کمتری در برابر باد و طوفان دارد همچنین چادرهایی که ابتدا و انتهای متفاوتی دارند و بصورت تقریبا خوابیده طراحی می‌شوند مقاومت خوبی دارند.

زیپ بهترین چادر کوهنوردی تک نفره

زیپ چادر مثل قفل خانه می‌ماند. هرچقدر زیپ باکیفیت تری در چادر به‌کار برورد پس امنیت بیشتری بر کوهنورد حاکم خواهد‌بود. سرمای‌شدید، وجود حشرات و حیوانات می‌توانند سلامت شمارا در معرض خطر قرار دهند.

زیپ چادر کوهنوردی

بهترین مارک چادرهاي كوهنوردي موجود در بازار

ما با بررسی و مقایسه انواع برندهای چادرهای کوهنوردی، شما را در انتخاب بهترین چادر کوهنوردی تک نفره  یاری میکنیم :

بهترین برندهای‌چادرهای‌کوهنوردی در حال حاضر کچوا، هاسکی، اپکس، کلمن، کچوا، پکینیو، کمپمیت، الون، سالیوا، کووآ، سایانا، اسنو هاوک، کایلاس، تورد هستند.

محصولات ارائه‌شده توسط این برندها از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار هستند.

پیشنهاد می‌کنیم در خرید لوازم و تجهیزات کوهنوردی از این برندها استفاده کنید.

چادر نورث فيس north face

  این چادر طراحی کنبدی شکلی دارد. مقاومت این چادر در برابر بارندگی 1200میلی ‌متر است. پارچه استفاده‌شده در کف چادر مقاومت زیادی در برابر رطوبت دارد.

چادر ai one

این چادر از مقاومت نسبتا بالایی در مقابل بارندگی برخوردار است. زیرا دارای دولایه پارچه پلی استر است که مقاومت در برابر بارندگی را افزایش می‌دهد. طراحی گنبدی شکل دارد و معمولا کم ارتفاع طراحی می‌شوند. تیرک‌ها از جنس آلومینیوم که مقاومت در برابر باد و طوفان را افزایش می‌دهد، ساخته می‌شوند.

بهترین چادر کوهنوردی تک نفره كله گاوي یا دوپوش

علت نامگذاری این محصول به این اسم بدلیل شکل سرگاوی است. این محصول شکلی مشابه با چادرهای مسافرتی دارد. در نوع یک تا شش‌نفره طراحی می‌شوند.

از انواع مدل‌های تولید شده و با کیفیت میتوان به چادر c2001 اشاره کرد.

کوه بیست، جایی است که عاشقان طبیعت و ماجراجویی جمع می‌شوند تا با نفس‌گیر کردن هوای پاک و آرامش بخش این منطقه، از زندگی لذت ببرند. اگر به دنبال یک سفر متفاوت و جذاب هستید، پیج اینستاگرام کوه بیست را دنبال کنید. این پیج پر از عکس‌های زیبا و الهام بخش از طبیعت، کوه‌ها و مناظر شگفت‌انگیز کوه بیست است.

در این پیج، می‌توانید از تجربه‌های سفر کنندگانی که به این منطقه سفر کرده‌اند، باخبر شوید و از آن‌ها برای برنامه‌ریزی سفر خود بهره‌مند شوید. همچنین، می‌توانید با دیدن عکس‌های زیبا و الهام بخش از طبیعت، انرژی مثبت بگیرید و به خود آرامش ببخشید.

پیج اینستاگرام کوه بیست، مناسب برای همه‌ی علاقه‌مندان به سفر و طبیعت است و با دنبال کردن آن، می‌توانید به دنیایی از زیبایی‌های طبیعت و ماجراجویی دست پیدا کنید.

 چادر کوهنوردی کله گاوی

جمع بندی مقاله بهترین چادر کوهنوردی دو نفره

 ما با ذکر تمامی نکاتی که باید در هنگام خرید چادر کوهنوردی  باید رعایت کنید تا بهترین چادر کوهنوردی دو نفره  و بهترین چادر کوهنوردی تک نفره را خریداری کنید، این مقاله را نوشتیم.

یادتان باشد که در هنگام خرید تجهیزات کمپینگ باید به وزن لوازم و شرایط آب‌وهوایی که می‌خواهیم از آن لوازم استفاده کنیم، توجه کرد.

چرا کوه‌بیست در بین سایر رقبا بیشتر می‌درخشد؟

کوه‌بیست با ارائه خدمات کوهنوردی نظیر فروش لوازم کوهنوردی، اطلاعات در خصوص شرایط کوهستان و… در بین سایر رقبای خود می‌درخشد.

شما می‌توانید برای انتخاب بهترین چادر کوهنوردی دو نفره و بهترین چادر کوهنوردی تک نفره مقاله های موجود در سایت پیج ایسنتاگرام کوه بیست را بخوانید تا بتوانید اطلاعات کافی کسب کنید.

سوالات متداول برای خرید بهترین مدل چادر کوهنوردی دو نفره

 1. بهترین مدل چادر کوهنوردی دو نفره کدام است؟

   چادرهاي كوهنوردي از جمله چادرهای نورث فيس، ai one ،  چادر c2001 از معروف‌ترین و بهترین چادر کوهنوردی  دو نفره هستند.

 2. بهترین چادر کوهنوردی تک نفره کدام است؟

برندهای ذکر شده در مقاله بهترین چادر کوهنوردی تک نفره با ظرفیت های یک تا شش نفره تولید می‌شوند. شما می‌توانید بر اساس شرایط و کیفیت هر برند از آن‌ها خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا