البرز غربی کجاست ؟

البرز غربی بخاطر وجود منطقه تخت سلیمان یا علم کوه از دیر باز مورد توجه کوهنوردان حرفه ای ایران و جهان بوده است. از طرفی بلندترین دیواره ایران با نام دیواره علم کوه در این منطقه قرار دارد و سنگنوردان آلمان ، روسیه ، لهستان و سایر کشورها را به سمت خود جذب نموده است.

ناحیه کوهستانی البرز غربی از سمت شرق توسط رودخانه چالوس از البرز مرکزی جدا شده، از سمت غرب هم رودخانه سفید رود سراسر آن را جدا نموده است.

از جمله مهم ترین شاخصه های البرز غربی وجود سه رودخانه عظیم با نام های سه هزار، شاهرود و طالقان رود در عمق این ناحیه کوهستانی زیبا می باشد.

با ارسال دیدگاه به کامل تر شدن این کوه آموز بیافزاییم

کوه های البرز غربی

زینت بخش کوه های البرز غربی علم کوه است سپس تخت سلیمان، اما قله هایی مانند شاه البرز، کهار، ناز، چالون، سیاه کمان، کرماکوه، ماسه چال، هفت خوانی، خرسان، سیالان، خشچال و درفک از قله هایی هستند که تقریبا هر کوهنورد در آرزوی حداقل یکبار آن به سر می برد.

وقتی صحبت از البرز غربی می شود قله ها و هیجان صعودشان تمامی ندارد، خط الراس های پر چالش و بکری با سختی های دسترسی و زمستان های پر خطر باعث جذابیت بیشتر این منطقه می شوند.

در بخش قله ها در مورد هر قله، مسیر صعود و زیبایی های آن به صورت کامل توضیح خواهم داد. درمورد فضاهای طبیعت گردی و زیبای منطقه باید بگویم دره دوهزار و سه هزار یکی از خاص ترین هاست.

دره های زیبای البرز غربی

در منطقه البرز غربی زیبایی های کوه ها با جنگل ها ترکیب شگفت آوری ایجاد کردند، دره دوهزار و سه هزار پوشیده از جنگل و چمنزار با رودخانه ای پر آب با آبشارهای بلند و کوتاه، تقریبا هر بیننده ای مسحور خود می کند.

به نظر من بهترین راه برای لذت بردن از این مناطق مسیر تهران، قزوین، گرمارود است، البته تابلو های راهنما از قزوین شما را به سمت الموت راهنمایی می کنند. تا گرمارود تقریبا 120 کیلومتر راه دارید، سپس در جاده خاکی حدود 60 کیلومتر حرکت کنید تا به دره سه هزار برسید.

در طول مسیر محل های بسیاری برای کمپ زدن و ماندن در منطقه دارید، البته می توانید از سوئیت هایی که برای پذیرایی آماده شده اند استفاده کنید.

 

نمونه کارهای مشابه